Tento druh je tak křehký a na jazyku se rozplývající.
Surovin, které budete potřebovat je pár a postup taky není nijak složitý.
Inspirujte se našimi nejlepšími recepty na šlehačkové cukroví a provoňte svou domácnost nejen na Vánoce!
Naše recepty
Slané vánoční cukroví máme i v dalších variantách, které musíte vyzkoušet!
Videorecept na šlehačkové cukroví
Aby jste měli představu, jak se takové cukroví připravuje, můžete se inspirovat v tomto videu, kde je jeho příprava skvěle znázorněna.
A jak správně uchovávat cukroví?
Než se pustíme do tipů, jak cukroví uchovávat a skladovat, musíme si ujasnit, že je třeba každý druh cukroví skladovat jiným způsobem.
Suché cukroví, což je třeba linecké (bez náplně), vanilkové rohlíčky nebo pracny skladujte v plechových, případně plastových nádobách, které jsou vystlané ubrousky. Pokud použijete papírovou krabici, mohlo by vám cukroví na balkóně příliš zvlhnout.
Cukroví s náplní či s polevou skladujte v plastových nádobách a v ledničce. Stejně je na tom i cukroví slepované krémem či marmeládou. Toto cukroví můžete skladovat případně i v papírové krabici na chladném místě.
Jinak jsou na tom perníčky. Ty uchovávejte v nádobě vyložené alobalem a zastříknuté rumem. Také navrchu musí být opět přikryté alobalem a nádoba dobře zavřená.
Kokosky a sněhové pečivo se nejlépe skladuje v papírovém sáčku. Nikdy je nedávejte do ledničky nebo do plechové či plastové nádoby – navlhnou a nebudou dobré.
Co s nepečeným cukrovím? To je určené převážně k rychlé spotřebě a skladovat byste ho měli pouze po krátkou dobu. Nejlépe uděláte, když ho uložíte do kartonové krabice vyložené alobalem.
A kdyby se vám náhodou stalo, že vám po svátcích nějaké cukroví zbyde, můžete jej uchovat přes celý rok v mrazáku. Ovšem i zde jsou výjimky, jelikož do mrazničky nepatří sněhové cukroví a kokosky. Když pak budete mít během roku chuť, stačí jej jen vyndat, nechat pozvolna rozmrazit a můžete zavzpomínat na Vánoce.