Ředkvičky patří mezi velmi oblíbenou jarní a letní zeleninu.
Nejčastěji se konzumují jen tak syrové, nebo se přidávají do salátů a pomazánek.
Stejně dobře ale chutnají i tepelně zpracované.
Vyzkoušejte naše recepty na ředkvičkovou polévku.
Připravit se dá nejen z bulvy, ale také z ředkvičkových listů. Konzumovat ji navíc často můžete nejen teplou, ale i studenou.
Naše recepty
Ředkvičky nejsou jedinou jarní zeleninou. Inspirujte se rovněž našimi recepty z kedlubny. Ochutnejte kedlubnový salát, polévku i omáčku.
Proč zařadit ředkvičky do svého jídelníčku?
Společně se zelím, kapustou, květákem či brokolicí patří ředkvičky mezi brukvovité rostliny. První zmínky o nich nalezneme už ve starověkém Egyptě. I přes svou malou velikost v sobě ředkvičky ukrývají řadu vitamínů a minerálních látek, které mají na náš organismus pozitivní vliv. Z vitamínů je to zejména vitamín C a vitamíny skupiny B, z minerálních látek můžeme uvést draslík, vápník či fosfor.
Jistě si ve spojitosti s ředkvičkami vybavíte jejich štiplavou chuť. Díky ní působí na náš organismus rovněž antibakteriálně a dokáží naší trávicí soustavě pomoci v boji s nejrůznějšími choroboplodnými zárodky.
Ředkvičky v kuchyni
Nejznámější a nejčastější je konzumace syrových ředkviček. Ty se mohou přidávat také do rozmanitých zeleninových salátů či pomazánek. Stejně dobře se ale dají zpracovávat i tepelně, nejen v podobě polévek, ale také dušené jako příloha. V neposlední řadě se dají podobně jako okurky nakládat.