Pšeničná tortilla naplněná k prasknutí! Tak to přesně jsou tyto recepty na tradiční mexické burrito, které musíte ochutnat!
Vychutnejte si chuť krémových fazolí, avokádového guacamole a pálivé salsy v jedné rolce!
Uvařte si tuto pochoutku, kterou můžete i jednoduše skladovat v mrazáku, pro vaše další mexické mlsání!
Naše recepty
Jak zabalit burrito
Jak jsme avizovali již na začátku, jestli si nevíte rady jak burrito správně zabalit, podívejte se na toto instruktážní video a nesáhnete vedle.
Mexická kuchyně je známá pro svojí schopnost zkombinovat tradici a modernu. Její počátku sahají až do období předkolumbovského.
Tradiční přísady se používají již z období Mayů, kteří jako první domestikovali kukuřici.
Další obyvatelé jižní a střední Ameriky posléze přinášejí další ingredience, které známe až dodnes. A to například fazole, tykev, amarant, chia, avokádo, rajčata, kakao, vanilku, agáve, krůtu, spirulinu, sladké brambory, kaktusy a chilli papričky.
Po dobytí Aztécké říše Španěly, byla mexická kuchyně doplněna o suroviny jako je maso z domácích zvířat (hovězí, vepřové, kuřecí a kozí), mléčné výrobky (zejména sýry a mléko), rýže, cukr, olivový olej a různé druhy ovoce a zeleniny.
Španělé také rozšířili repertoár stylů, kterými se doposud zde vařilo. Španělský vliv v mexické kuchyni je také patrný v jejích sladkých pokrmech jako jsou: alfajores (kokosové sušenky), alfeniques (cukrovinka ze třtinového cukru), borrachitos (barevné želé bonbony) a churros (sladkost podlouhlého tvaru z těsta na koblihy – vyrobte si tuto mexickou sladkost i doma s naším receptem).
O tom jak významná tradiční mexická kuchyně je ve světě, svědčí i její zapsání v roce 2010 na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.