Recept na králíka pečeného na slanině s květákem je jídlo, které vám nesmí ujít!
Díky slanině bude maso, křehčí, šťavnatější a bude se rozplývat na jazyku.
Jaké jsou další postupy k přípravě křehkého masa?
Podívejte se na konec článku.
Naše recepty
Jak nejlépe uvařit králíka?
Na co si dát pozor při nákupu králíka
Pokud má králík nasazenou hlavu, zkontrolujte oči – měly by být jasné ne zakalené. Je třeba se vyhnout králíkům s pohmožděným masem, toto maso bude mít nepříjemnou hořkou chuť. Pokud mají ledviny, zkontrolujte, zda je obklopuje dostatečné množství bílého tuku – to znamená mladšího zdravého králíka, který měl po celý život dostatek potravy.
Jak vařit králíka
Chlazeného králíka před vařením přiveďte na pokojovou teplotu a mějte na paměti, že toto libové maso je náchylné k tomu být sušší, proto ho vždy před servírováním nechte na chvilku odpočinout, aby v něm zůstala šťáva.
Mladí králíci jsou vhodní na pečení, starší potřebují pomalé vaření.
Vždy se ptejte na játra, srdce a ledviny králíka – jsou skvělé do terin a jsou výborné, když se lehce opečou a podávají v teplém salátu.
Pomalé vaření
Pomalu pečený králík je jednou z nejbezpečnějších sázek na dobrý výsledek – vaření při nízké teplotě po dlouhou dobu, s masem ponořené v tekutině, je skvělé pro získání toho nejemnějšího masa.
Před pomalým pečením je dobré maso osmahnout, kůže tak zkaramelizuje a dodá masu barvu.
Králíka lze také konfitovat při nízké teplotě kolem 150°C v oleji nebo kachním sádle, které zajistí, že maso zůstane šťavnaté a nevysuší se.
Ovšem vůbec nejlepší způsob, jak si zajistit, že králičí maso zůstane šťavnaté a bude se rozpadat, je ho vhodit do pomalého elektrického hrnce, který si můžete vybrat i na našem webu, díky detailní recenzi.
Rychlé vaření
Králíka lze také uvařit rychle. Vaření králíka je podobné jako u kuřete, smažte ho na mírnou teplotu asi 20 minut, dokud vnitřní teplota nedosáhne 71 °C. Rychlé vaření je nejlepší pro části králíka jako je hřbet.