Inspirativní recepty s paprikookurkou v 8 různých variantách! Obohaťte si jídelníček

Paprika a okurka patří mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější druhy zeleniny.

Víte, že existuje plodina, která v sobě spojuje chuť a vlastnosti obou?

Vyzkoušejte naše recepty z ačokči.

V kuchyni má překvapivě rozmanité využití. Můžete ji konzumovat syrovou, vařenou, dušenou, pečenou nebo ji nakládat do sladkokyselých nálevů.

Máte slabost pro salátové okurky? Vyzkoušejte i další varianty okurkových salátů!

Co je to ačokča?

Ačokča, známá rovněž pod označením paprikookurka či mexická okurka, je zelenina původně pocházející ze Střední a Jižní Ameriky. V posledních letech je ale stále oblíbenější i u nás.

Jak již český název paprikookurka prozrazuje, jedná se o rostlinu, jejíž plody jsou jakousi kombinací okurky a papriky, a to jak svou chutí, tak tvarem. Její pěstování je velmi jednoduché, vzhledem k tomu, že pochází z vlhkého a teplého prostředí, se jí lépe daří ve skleníku.

Jak zařadit ačokču do svého jídelníčku?

Inspiraci pro to, jak všestranně lze ačokču využít při přípravě pokrmů, poskytuje především mexická, bolivijská a peruánská kuchyně.

  • Jedním z nejtypičtějších použití je její plnění nejrůznějšími směsmi, podobně jako tomu je v případě paprikových lusků. Plnit ji můžete nejen masem, ale také houbami či směsí zeleniny a sýru. Jednu z mnoha variant plněné ačokči můžete zhlédnout prostřednictvím tohoto videoreceptu.
CAIGUAS RELLENAS | RECETA PERUANA | Sazón y Corazón
zdroj: youtube.com
  • Recepty z ačokči ale zahrnují také nejrůznější saláty, přidat ji můžete též do leča, guláše či polévky.
  • V neposlední řadě se ačokča rovněž zavařuje či nakládá podobně jako okurky. Lze ji naložit samotnou nebo v kombinaci s další zeleninou.

Proč zařadit paprikookurku do svého jídelníčku?

Podobně jako okurka i ačokča obsahuje velký podíl vody a díky tomu má velmi málo kalorií. Je tak vhodná i při nejrůznějších redukčních dietách. Z vitamínů je bohatá na vitamín C a vitamíny skupiny B, z minerálních látek v ní najdeme například hořčík a vápník. Její konzumace působí pozitivně na vysoký tlak či cholesterol a doporučuje se rovněž při cukrovce. Příznivě působí též při respiračních chorobách.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.