Recepty na nádivku na velikonoce jako od babičky (s masem i bez masa)

Milujete svátky jara a snažíte se připravit vše, co k Velikonocům patří? Pak rozhodně vyzkoušejte recepty na velikonoční nádivku.

Je to tradiční český pokrm nebo spíš příloha, která je charakteristická svou úžasnou vůní bylinek.

Kromě masa a pečiva jsou to právě bylinky, co z obyčejného pokrmu udělají hotovou božskou manu.

Inspirujte se v našem článku a připravte si tradiční i netradiční pochoutku, kterou potěšíte své blízké i přátelé.

Proč se připravuje velikonoční nádivka?

Nádivka je tradičním velikonočním pokrmem, bez kterého se svátky jara prostě neobejdou. Je to jedna z nejoblíbenějších a nejžádanějších příloh, která se v rámci Velikonoc připravuje po celém světě.

Existuje spousta variant a dá se říci, že co země, to originál. Jediné, co je všude stejné, je den pro její podávání, což je Bílá sobota. Tedy den, kdy končí půst.

Pod jakým názvem se může nádivka skrývat?

  • Svítek
  • Sekanice
  • Velikonoční buchta
  • Sekanina
  • Sekaná

Pokud jde o hlavičku, ta je lidovým názvem pro velikonoční nádivku. Důvodem pro toto označení je fakt, že v dřívějších dobách se k její výrobě používala hlava telete, respektive maso z hlavy.

Co jsou Edamame?

Edamame je možná trochu tajemný název, ale ve skutečnosti skrývá nezralé sójové boby. Velmi často se s nimi setkáváme v asijské kuchyni. Jedná se o bohatý a velmi kvalitní rostlinný zdroj bílkovin. Jde o zdravou potravinu, považovanou dokonce za tzv. superpotravinu. Obsahuje vlákninu, vitamíny i minerály.

Kdyby chtěl Edamame někdo pěstovat, pak musí zajistit na zahrádce takové místo, kde bude mít přímé sluneční záření. Keře dorůstají do výšky 30 až 100 cm a vyhovuje jim teplota 15°C. Dobré je mulčování, díky čemuž bude mít rostlina dostatek vláhy a bude eliminována i tvorba plevele.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.